Zatrudnianie freelancerów: Co musisz wiedzieć

Z ponad 50 milionów freelancerów tam, firmy byłyby głupie, aby nie korzystać z ich usług. W końcu nie każda praca wymaga pełnoetatowego pracownika.

Ponieważ firmy i pracownicy stają się coraz bardziej elastyczni i zwinni, możesz znaleźć się na rynku freelancerów. Aby upewnić się, że zatrudniasz we właściwy sposób, pamiętaj o kilku rzeczach:

Keep It Classy

Ponieważ freelancerzy nie są stałymi pracownikami, są one klasyfikowane jako niezależnych wykonawców. Ta klasyfikacja może dać pracodawcy kilka korzyści, takich jak unikanie Social Security, Medicare i podatków od bezrobocia.

Ale błędna klasyfikacja może wpędzić cię w kłopoty. IRS rozprawia się z pracodawcami za błędne klasyfikowanie pełnoetatowych pracowników jako niezależnych wykonawców w celu ominięcia prawa pracy. Tak więc, jeśli masz wiarygodne freelancerów, śmiało i ponownie wykorzystać je do projektów, ale że facet wprowadzenie w standardowym 40-godzinnym tygodniu w roli nadzorczej jest prawdopodobnie pracownikiem, a nie freelancer.

Załatw to na piśmie

Dobra ścieżka papierowa będzie utrzymywać freelancerów na torze. Zacznij od wystawienia freelancerowi 1099, tak jak w przypadku każdego wykonawcy. I zrobić trochę badań na ich papierkowej roboty, jak również – dobry freelancer będzie włączony się i być marketing do innych klientów. Ten rodzaj ustanowienia mogą być wskazania jakości freelancer, jak również wyjaśnienie, że on lub ona nie jest pracownikiem.

Mieć umowę z każdym freelancer, który obejmuje dokładną pracę będą robić. Umowa może określać ograniczony charakter projektu, ale unikaj kontroli nad godzinami, miejscem pracy i innymi szczegółami, które mogłyby krzyczeć „pracownik”.

Jeśli martwisz się o kwestie prawne zatrudniania i płacenia freelancerów, możesz chcieć skonsultować się z doświadczonym prawnikiem zatrudnienia dzisiaj. I chociaż konieczne jest, aby freelancer wysyłał ci faktury, powinieneś unikać tygodniowego lub miesięcznego schematu płatności, który mógłby przypominać raczej pensję niż zapłatę za projekt.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne