Wszystko, co powinieneś wiedzieć o katedrze

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej o naszym procesie recenzowania można dowiedzieć się tutaj. Możemy otrzymać prowizję od zakupów dokonanych za pośrednictwem wybranych przez nas linków.

Modne ustawienia pierścionka mogą być zabawne i nieoczekiwane, ale nie zawsze mają najdłuższy okres przydatności. Jest coś, co można powiedzieć o tradycyjnych pierścionek zaręczynowy, który będzie stać próbę czasu. Dla panny młodej szukającej dokładnie tego, ustawienie katedry jest doskonałą opcją. Klasyczne i eleganckie, to ustawienie podnosi Twój kamień w estetyczny sposób i jest strukturalnym pięknem.

Co to jest oprawa katedralna?

Oprawka katedralna posiada kamień centralny otoczony łukami z metalu, które wychodzą z trzonu. Ten podwyższony profil zabezpiecza kamień centralny w miejscu, nadając mu wyraźny profil, tworząc jednocześnie coś, co wygląda prawie jak kosz na spodzie pierścienia.

„Ustawienie przypomina łuki w drzwiach i sufitach katedr w stylu gotyckim, stąd nazwa 'katedra’,” mówi jubiler Rohan Agrawal. Podobnie jak katedry w stylu gotyckim, oprawa ta łączy w sobie funkcjonalność z pięknem.

Poznaj eksperta

Rohan Agrawal jest współzałożycielem i prezesem Azeera Inc, rodzinnego sklepu internetowego z drobną biżuterią.
Dan Moran jest prywatnym jubilerem i projektantem niestandardowych pierścionków zaręczynowych w Concierge Diamonds.

Dowiedz się o zaletach i wadach katedry ustawienie i co szukać podczas zakupów dla katedry zaangażowania pierścienie.

Plusy i minusy ustawienia katedralnego

Ustawienia katedry są piękne i łatwe do pracy z, i są idealne, jeśli chcesz podkreślić swój kamień centralny. „Otrzymujesz dodatkowe wsparcie dla kamienia centralnego z wyróżnionym podniesionym profilem pierścienia” – mówi Agrawal. „Kamień centralny, który siedzi wyżej na palcu ogólnie wydaje się bardziej widoczne niż w niższym ustawieniu. Wszystko to przychodzi bez inwestowania dużo więcej w projekt, ponieważ różnica w cenie między ustawieniami katedralnymi i prostszymi stylami jest marginalna.”

To ustawienie jest również wszechstronne i konfigurowalne, nawet jeśli ogólnie jest to bardziej tradycyjna opcja. „Oferuje duże płótno z różnorodnymi opcjami dla tych, którzy priorytetowo traktują metaloplastykę w swoim pierścieniu”, mówi Agrawal. „Przestrzeń między łukami i trzonem może być wypełniona dla odważniejszego wyglądu, pozostawiona pusta dla minimalistycznej estetyki lub ozdobiona filigranowymi wzorami dla wyglądu vintage”. Istnieje tak wiele różnych ścieżek, które możesz podjąć podczas poszukiwania pierścienia z katedralnym ustawieniem, który najlepiej pasuje do Twojej osobowości.

Wreszcie, ustawienie działa idealnie, gdy układając swój pierścionek zaręczynowy z zespołem weselnym. Pozwala również na miejsce na górze, jeśli zdecydujesz się później dodać zespół rocznicy do swojego stosu. „Jedną z największych zalet katedralnego ustawienia jest możliwość podniesienia kamienia centralnego na tyle, aby upewnić się, że zespół weselny – kiedy w końcu dostaniesz jeden – może zagnieździć się łatwo pod kamieniem i stworzyć stosowy wygląd na pasmach”, mówi jubiler Dan Moran.

Charakterystyczny wygląd oprawy katedralnej ma również swoje negatywne strony. Po pierwsze, ponieważ jest on umieszczony tak wysoko na palcu, istnieje większa szansa, że się o coś zahaczy. „Chociaż nadal nadaje się do codziennego noszenia, tego typu ustawienia są lepsze dla tych, którzy nie pracują z rękami często,” mówi Agrawal.

Tak piękny, jak piękny jest projekt, może również szybciej się zabrudzić. „Małe, otwarte szczeliny w oprawie katedralnej są podatne na zatrzymywanie brudu i zanieczyszczeń, takich jak makijaż czy balsam do rąk” – mówi Moran. W zależności od Twojego stylu życia, możesz więc często czyścić pierścionek.

Czego szukać w pierścionku w oprawie katedralnej

Kupując odpowiedni pierścionek w oprawie katedralnej, musisz pamiętać o kształcie kamienia centralnego. Podczas gdy jest to uniwersalne ustawienie, Agrawal wskazuje, że jest to nadal możliwe dla funkcji katedry zdominować pierścień, jeśli są one szersze niż kamień centralny.

Jakie kamienie najlepiej pasują do oprawy katedralnej? „Wydłużone kształty, takie jak owal, ośmiokąt i markazyty, wyglądają szczególnie dobrze w oprawie z dzielonym trzpieniem, podczas gdy symetryczne kształty, takie jak okrągły, kwadratowy i poduszka, są korzystniejsze w konwencjonalnym stylu” – mówi Agrawal.
Jak mogę stwierdzić, czy pierścionek jest wysokiej jakości? Nierzadko można zauważyć niedokończone powierzchnie wokół wnętrza pierścionka z oprawą katedralną. Dzieje się tak, ponieważ oprawa ta posiada powierzchnie w negatywnych przestrzeniach, których jubiler nie może dokładnie wypolerować. Tak więc, przy ustalaniu, czy Twój pierścień jest wysokiej jakości, staraj się nie brać pod uwagę drobnych niedokończonych powierzchni. Te dziwactwa są tym, co odróżnia ustawienie katedry od innych stylów ustawień. W poszukiwaniu wysokiej jakości pierścionka – bez względu na ustawienie – istotne jest, aby pracować z doświadczonym jubilerem lub zrobić swoje badania, aby określić, czy jesteś coraz najbardziej z pierścienia. 
Gdzie powinienem kupować tego typu pierścionki? Cathedral ustawienie pierścienie są dość popularne i można je znaleźć w wielu różnych jubilerów, online i osobiście. Moran sugeruje zakup pierścionka u jubilera, który oferuje bezpłatne coroczne czyszczenie, tak aby th

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne