W jaki sposób podróż służbowa wpłynie na mój harmonogram odwiedzin?

Jak Work Travel wpłynie na mój harmonogram odwiedzin?

W ramach rozwodu będziesz musiał sporządzić plan rodzicielstwa, który nakreśli harmonogram podziału czasu dla ciebie i twojego byłego małżonka, aby wspólnie wychowywać dziecko. Ogólnie rzecz biorąc, te harmonogramy podziału czasu będą uwzględniać harmonogram pracy każdego rodzica i odzwierciedlać procent czasu, jaki każdy rodzic będzie spędzał z dzieckiem.

Plan rodzicielski może zawierać postanowienia dotyczące tego, kto będzie zajmował się dzieckiem, gdy Ty będziesz poza miastem i jakie kroki musisz podjąć, aby powiadomić drugiego rodzica o swojej nieobecności. Jeśli rzadko podróżujesz do pracy lub otrzymujesz niewielkie powiadomienie, twój plan rodzicielstwa może nie wymagać uwzględnienia tego, ale i tak będzie zawierał ogólne przepisy na wypadek, gdy któreś z was nie może skorzystać z czasu odwiedzin.

Okresowe podróże do pracy nie powinny wpływać na harmonogram podziału czasu w sposób znaczący, jednak jeśli zwyczajowo podróżujesz przez kilka dni w tym samym czasie, najlepiej jest włączyć to do planu wychowawczego podczas jego sporządzania. Sędzia prawa rodzinnego chce zwrócić uwagę na najlepsze interesy dziecka i jeśli trzeba będzie często mieć osoby trzecie, takie jak opiekunki do dzieci lub nianie, opiekować się dzieckiem w czasie odwiedzin, to może być w najlepszym interesie dziecka, aby po prostu mieć więcej czasu z drugim rodzicem.

Pamiętaj, że drugi rodzic ma prawo do pierwszej odmowy. Musisz najpierw zapytać, czy może wziąć Twoje dziecko, zanim zaczniesz szukać opieki nad nim. Harmonogramy podziału czasu będą miały wpływ na wysokość alimentów na dziecko, więc należy o tym pamiętać. Ciężar uczynienia planu rodzicielstwa pracy jest na ciebie, więc upewnij się, że doświadczony adwokat prawa rodzinnego sporządził silny plan rodzicielstwa, który patrzy w przyszłość do ewentualnej podróży do pracy, aby zapewnić plany są na miejscu, gdy robisz podróży.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne