Twoje 3 najważniejsze kroki finansowe po rozwodzie

Czy wiesz, że kobiety seniorzy są 80 procent bardziej prawdopodobne, aby żyć w ubóstwie niż mężczyźni? Znalazłam tę trzeźwiącą statystykę i inne na temat kobiet, emerytury i pieniędzy w artykule w New York Times. Jako rozwiedziona (lub rozwodząca się) kobieta, czy nie doceniłabyś mapy drogowej, dzięki której nie spędzisz swoich „złotych lat” będąc spłukaną?

Moi klienci wariują na myśl, że pewnego dnia będą musieli polegać na swoich dzieciach lub innych członkach rodziny w kwestii pieniędzy. Aby tego uniknąć, chcą wiedzieć, co powinni zrobić, jakie są najważniejsze kroki finansowe po rozwodzie.

Przejdę od razu do sedna sprawy: najważniejszą praktyką jest stworzenie planu, jak nie dopuścić do sytuacji, w której zabraknie pieniędzy. Praktyka ta obejmuje trzy krytyczne kroki.

Krok #1: Zabezpiecz to, co twoje i chroń to, co masz

Wiem, że po rozwodzie ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest wykonywanie kolejnych zadań finansowych. Ale teraz, gdy jesteś niezależny, są ważne kroki, które musisz wykonać. Niewykonanie ich może kosztować cię sporo pieniędzy.

Przypadek w punkcie: Byłem zarządzanie kontem maklerskim dla rozwiedzionej klientki, która czekała na jej byłego męża, aby zakończyć pracę papierkową w celu przeniesienia połowy swoich aktywów emerytalnych do niej. Ponieważ nie było jego priorytetem, aby spotkać się z byłą żoną w biurze Fidelity w celu podpisania dokumentów, zajęło to ponad rok, aby te aktywa przenieść do jej własności. Obliczyłem, że to opóźnienie kosztowało ją ponad $12,000. Dlaczego? Ponieważ jej były mąż miał swój plan emerytalny siedzi w konserwatywnym portfelu, który nie rosła dużo ze względu na dużą ekspozycję obligacji. Gdyby te pieniądze zostały zainwestowane w ten sam sposób, że miałem zarządzać jej konto maklerskie, jej indywidualne konto emerytalne (IRA) byłby wart $ 12,000 więcej!

Ponadto, ważne jest, abyś chronił to, co masz, poprzez aktualizację beneficjentów na swoich kontach. Jeśli miałabyś umrzeć, prawdopodobnie wolałabyś, aby twoje pieniądze trafiły bezpośrednio do twoich dzieci lub rodzeństwa, a nie do twojego byłego męża, prawda?

Niekoniecznie potrzebujesz adwokata, aby pomóc Ci z większością kroków po rozwodzie. Możesz chcieć skonsultować się z certyfikowanym analitykiem finansowym rozwodu (CDFA) lub postępować zgodnie z listą kontrolną po rozwodzie, jak ten, który zapewniam moich klientów i studentów finansowych. (Więcej na ten temat wkrótce.)

Krok 2: Zapłać rachunki i zapłać sobie

Hipoteka, podatek od nieruchomości, media, Internet, telefon komórkowy … te przeklęte, uciążliwe rachunki! Jeśli nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy każdego miesiąca, aby zapłacić rachunki w całości, czasami na naszych kartach kredytowych narastają odsetki. Uczę kobiety, jak odwrócić tę sytuację. Zamiast płacić dochód firmom obsługującym karty kredytowe, zastanów się, jak możesz płacić dochód sobie! Może to zabrzmi dziwnie, ale każdego miesiąca powinnaś mieć w swoim budżecie linię wydatków, w której płacisz sama sobie, najlepiej w formie składek na konto emerytalne z odroczonym lub zwolnionym z podatku dochodem. Chcesz, aby te pieniądze były inwestowane, tak aby z czasem mogły zastąpić alimenty na dziecko lub alimenty (zakładając, że otrzymujesz jedno lub oba) lub dochody z pracy, gdy będziesz zbyt stary, aby pracować.

Czy budżet jest naprawdę ważny? Krótka i długa odpowiedź brzmi TAK. Jeśli nie wiesz, ile wydajesz, nie wiesz, ile kosztuje cię życie teraz i w przyszłości. A co za tym idzie, nie masz pojęcia, czy później zabraknie Ci pieniędzy, czy nie.

Jeśli nigdy nie tworzyłeś budżetu, nie rozpaczaj. Możesz poszukać w sieci różnych szablonów, z których możesz skorzystać. Za chwilę opowiem Ci również o innym źródle.

Krok #3: Zainwestuj swoje pieniądze teraz, aby stworzyć obfitość finansową później

Kiedy już zaczniesz budować gniazdo dla swojej przyszłości, musisz zainwestować pieniądze tak, aby przynajmniej nadążały za inflacją. Nie lubimy o tym myśleć, ale płacenie za rzeczy pierwszej potrzeby i luksusowe w przyszłości będzie kosztować o wiele więcej pieniędzy niż dzisiaj. Dzieje się tak dlatego, że koszty towarów i usług rosną wraz z upływem czasu. Nazywa się to inflacją.

Musisz spędzić lata na budowaniu gniazda, które jest wystarczająco duże, abyś mógł wypłacać pieniądze co miesiąc na opłacenie rachunków. Myślisz, że ubezpieczenie społeczne cię pokryje? Proszę czytać dalej.

Wiele rozwiedzionych kobiet, z którymi się spotykam, jest przytłoczonych wyborem, jaki mają, jeśli chodzi o inwestowanie. W Internecie są robo-advisors, ludzie próbujący sprzedać Ci ubezpieczenie jako inwestycję i doradcy finansowi na każdym rogu. Jeśli nie masz solidnych podstaw wiedzy finansowej, jak zamierzasz ocenić, który doradca finansowy lub inwestycyjny jest dla Ciebie odpowiedni?

Jeśli to wszystko brzmi dla ciebie skomplikowanie, to w porządku. Tak było w przypadku wielu, obecnie dobrze funkcjonujących, obytych z finansami kobiet, które znam. To, co zrobiły, aby odwrócić swoje życie, to ujęcie tego nowego rozdziału w swoim życiu jako rozpoczęcie od nowa. A potem zdobyły wykształcenie.

Ty też możesz to zrobić na wiele sposobów. Możesz kupić książkę. Możesz poprosić mądrego, cierpliwego przyjaciela, aby cię nauczył – jeśli czujesz się z tym komfortowo. Możesz również zatrudnić profesjonalistę, który pomoże Ci wziąć odpowiedzialność za Twoje finansowe wzmocnienie. Możesz też wziąć udział w moim kursie online, za mniejszą cenę niż wizyta w sklepie internetowym.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne