Twitter, pozwany za dyskryminację ze względu na płeć, organizuje imprezę w stylu bractwa

Organizujesz imprezę biurową w stylu bractwa? Prawdopodobnie zły pomysł. Ten pomysł jest szczególnie zły dla mediów społecznych / firm technologicznych, ponieważ już cierpią z powodu silnej krytyki za bycie jawnie zdominowany przez mężczyzn. 

A potem to się dzieje: zespół Twittera organizuje imprezę biurową w stylu bractwa, jednocześnie będąc pozwanym za dyskryminację ze względu na płeć? Jest to prawdopodobnie najgorszy możliwy pomysł, jeśli chodzi o wspieranie równości płci w miejscu pracy.

Przynajmniej jest to dobra okazja dla innych firm do nauczenia się: nie róbcie tego, co Twitter właśnie zrobił.

„TWITTEROWY DOM BRACTWA”

Aby być uczciwym wobec dużej firmy, to jeden z jej zespołów z San Francisco wpadł na pomysł wewnętrznej „happy hour”. Ale oni poszli na całość: czerwone kubki Solo, beczka i stół do ping ponga z marką Twittera. Niczego innego nie można się spodziewać w mieście, które zmieniło nazwę dzielnicy na „The Quad”.

Ale można też oczekiwać, że pracownicy firmy, która została pozwana za dyskryminację ze względu na płeć, będą mieli trochę więcej samoświadomości na temat kwestii płci, molestowania seksualnego i gwałtów, które ostatnio eksplodowały w mediach.

Przynajmniej jeden z rzeczników ma taką świadomość – Jim Prosser powiedział agencji Fusion: „To wydarzenie społeczne zorganizowane przez jeden zespół był w złym guście w najlepszym razie, a nie odzwierciedlają kulturę, którą budujemy tutaj na Twitterze. Mieliśmy dyskusje wewnętrznie z zespołem organizacyjnym, a oni uznają, że ten temat był źle dobrany.”

„In Poor Taste at Best”

Ta „źle dobrana” impreza przychodzi zaledwie 3 miesiące po tym, jak była inżynier Twittera Tina Huang złożyła pozew zbiorowy o dyskryminację ze względu na płeć przeciwko firmie, twierdząc, że „tworzy szklany sufit dla kobiet, który nie może być wyjaśniony lub uzasadniony przez jakikolwiek rozsądny cel biznesowy”.

A już na pewno powinni byli najpierw skonsultować się z działem prawnym. Przed kolejną imprezą w biurze warto skonsultować się z doświadczonym prawnikiem zajmującym się prawem pracy.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne