Te 11 maseczek do włosów to sekret dobrych dni dla włosów

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej o naszym procesie recenzowania można dowiedzieć się tutaj. Możemy otrzymywać prowizje od zakupów dokonanych za pośrednictwem wybranych przez nas linków.

Przełomowe wieści: Maskowanie nie jest przeznaczone tylko do twarzy. Maseczki do włosów to nienazwani bohaterowie świata pielęgnacji włosów, którzy potrafią rozwiązać wszelkie problemy związane z włosami, od suchości, przez łamliwość, po puszenie się. Pomyśl o nich jak o super dopakowanych odżywkach, zwłaszcza o bogatszych, gęstszych formułach, które mają znacznie wyższe stężenie składników korzystnych dla Twoich włosów.

Wprowadź je do swojej rutyny w taki sam sposób, jak maseczki do twarzy – jako chwilę samokontroli w niedzielę lub za każdym razem, gdy Twoje kosmyki potrzebują odrobiny dodatkowego TLC. Dobra maseczka to także obowiązkowy element przedślubnej pielęgnacji włosów. Dzięki niej, Twoje włosy będą zdrowe i będą wyglądały najlepiej, zanim trafisz na fotel stylisty – chodzi przecież o to, by stworzyć dobry fundament dla Twojej ślubnej fryzury.

Po prostu użyj maski do włosów zamiast standardowej odżywki – tak, to takie proste. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi konkretnego produktu, którego używasz, ale jako ogólną zasadę, zawsze dobrze jest pozostawić go na włosach na kilka minut przed spłukaniem. (Wykorzystaj ten czas na złuszczenie naskórka, ogolenie nóg lub inną czynność, którą wykonujesz pod prysznicem co tydzień). Spłucz i ułóż włosy jak zwykle, a następnie przygotuj się na to, że będziesz zaskoczona tym, jak wspaniale wyglądają Twoje włosy.

Przeczytaj dalej, aby poznać najlepsze maseczki do włosów.

Ostateczny werdykt

Warto poświęcić trochę czasu i wysiłku, by włączyć maseczkę do swojej cotygodniowej rutyny. Masce Garnier Fructis Hydrating Treat 1 Minute Hair Mask przyznajemy wiele punktów, nie tylko za jej skuteczność i przystępną cenę, ale także za to, że działa w zaledwie 60 sekund. Jeżeli masz włosy kręcone, wybierz maskę przeznaczoną specjalnie dla Twojego typu włosów; Oribe Moisture & Control Deep Treatment Masque będzie odpowiednia. To samo dotyczy włosów cienkich, ponieważ wiele masek do włosów może być bardzo ciężkich i w efekcie obciążać włosy; w tym przypadku, lekka maska do włosów Verb Ghost otrzyma nasz głos. A jeśli masz bardzo zniszczone włosy, nie możesz się pomylić z ultra-naprawczą maską Olaplex Hair Perfector No3 Repairing Treatment, która jest ulubionym produktem stylistów. 

Czym jest maska do włosów?

Pomyśl o masce do włosów jak o zwykłej odżywce na sterydach. Maski są cięższe i bogatsze, a ich zadaniem jest zapewnienie większego nawilżenia i odżywienia za jednym zamachem, dlatego wystarczy używać ich maksymalnie kilka razy w tygodniu.

Jakie są najlepsze składniki masek do włosów dla włosów zniszczonych?

Nawilżenie jest zdecydowanie konieczne dla zniszczonych włosów, ponieważ uszkodzenia i suchość często idą w parze, więc wyżej wymienione oleje i masła są świetne. Aby jednak faktycznie naprawić zniszczone włosy, musisz poszukać masek do włosów, które zawierają składniki budujące więzi. Składniki wzmacniające – takie jak proteiny, aminokwasy i keratyna – mogą pomóc wzmocnić włosy i zapobiec dodatkowym uszkodzeniom.

Czego szukać w maseczce do włosów?
Składniki nawilżające

Każda maska do włosów będzie z założenia nawilżająca, ale istnieje kilka uniwersalnych składników, których warto poszukać. Oleje – kokosowy, jojoba, awokado, arganowy, słonecznikowy – są świetne, podobnie jak masła roślinne, takie jak masło shea, masło mango i masło cupuacu.

Składniki wzmacniające

Jako dodatkową korzyść, szukaj formuł, które zawierają składniki wzmacniające; keratyna, quinoa i aminokwasy to kilka kluczowych wyborów. Możesz również szukać opcji, które wspominają o „naprawianiu wiązań”, co oznacza, że faktycznie pomagają naprawić wiązania białkowe, które są zerwane, gdy włosy są uszkodzone w wyniku procesów chemicznych lub mechanicznych. 

Dlaczego warto zaufać Brides?

Współpracowniczka Brides, Melanie Rud, ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży kosmetycznej, pisząc dla największych magazynów i stron internetowych. Jej włosy są cienkie i podatne na łamanie, więc maska do włosów jest niezbywalną częścią jej cotygodniowej rutyny; stosuje wiele z tych, które są na tej liście.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne