Stare diamenty o szlifie europejskim: Kompletny przewodnik

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej o naszym procesie recenzowania można dowiedzieć się tutaj. Możemy otrzymać prowizje od zakupów dokonanych z naszych wybranych linków.

Jeśli wpadniesz do obozu narzeczonych-to-be, którzy priorytety vintage zaangażowania pierścień, stary europejski-cut diament powinien być na tip-top listy. Ten styl ma kult wśród miłośników antyków i wrócił do światła reflektorów, dzięki gwiazdom, takim jak Mary-Kate Olsen, Miley Cyrus, Scarlett Johansson i Olivia Wilde, którzy wszyscy poparli historyczną sylwetkę kamienia.

Co to jest Old European-Cut Diamond?

Stary europejski diament ma okrągły kształt z 58 dużymi fasetami i małym okręgiem w centrum (otwarta kuweta). Większość z tych kamieni była szlifowana ręcznie od 1890 roku do lat 30-tych XX wieku.

Old European-cut pierścienie zrobić dla oszałamiającej rocznika zaangażowania pierścień wygląd, i mają tak wiele unikalnych cech. Spójrzmy na to, co naprawdę odróżnia te kamienie od siebie.

Poznaj eksperta

Ashley Zhang jest projektantką biżuterii, której eponimiczna wytwórnia składa się z elementów, które są wykonywane na zamówienie w Nowym Jorku. Zhang studiowała w Parsons School of Design i wprowadziła na rynek swoją pierwszą kolekcję w lutym 2018 roku.

Plusy i minusy starego europejskiego szlifu

Jeśli poszukiwanie tańszego diamentu jest na twojej liście kontrolnej pierścionka, masz szczęście. „Diamenty Old European-cut są zwykle wyceniane niżej niż nowoczesny okrągły brylant” – mówi Zhang.

Inną zaletą Old Europeans jest to, że mają one również tendencję do wydawania się bielsze niż ich certyfikowanych klasy kolorów. „Kiedy diamenty są oceniane przez kolor są odwrócone do góry nogami i patrzeć na boku,” Zhang mówi. „Ponieważ staroeuropejskie diamenty cięte były produkowane w okresie o słabszym oświetleniu (światło świec), były one cięte tak, aby zmaksymalizować kolor nad blaskiem”.

Niestety, ten krój jest nieco trudniejszy do kupienia online. Ze względu na techniki rzemieślnicze te diamenty były cięte z, każdy kamień może wyglądać nieco inaczej. „Nie polecam zakupów starego diamentu o szlifie europejskim, patrząc tylko na certyfikat” – wyjaśnia Zhang. „Musisz zobaczyć, jak to wygląda osobiście”.

Mają one płytsze proporcje, które mogą sprawić, że Twój diament będzie wydawał się większy dla swojej wagi karatowej. „Za każdym razem, gdy patrzysz na proporcje diamentu, musisz upewnić się, że nie są one zbyt ekstremalne do punktu, w którym tracisz blask” – dodaje.

Czego szukać w Old European Cut
Jakie ustawienia najlepiej pasują do starego europejskiego szlifu? Zhang twierdzi, że stare europejskie szlify pasują do niemal wszystkiego. „Moi klienci zazwyczaj wybierają bardziej uproszczone ustawienia podczas pracy z antycznym diamentem, ponieważ nie chcą, aby jakiekolwiek elementy projektu odwracały uwagę od wyjątkowości ich kamienia”.
Czy wszystkie stare europejskie diamenty są ręcznie szlifowane? Tak, cięcie maszynowe nie było dostępne w czasie, gdy stare europejskie diamenty były cięte, co oznacza, że każdy diament miał być ręcznie wykonany. Dlatego też nigdy nie zobaczysz dwóch starych europejskich diamentów, które są dokładnie takie same.
Gdzie mogę kupić ten rodzaj cięcia? Ponieważ Old European-cut diamenty są uważane za zabytkowe, może być nieco trudniejsze do znalezienia różnych opcji w tym stylu. Będziesz chciał pracować z doświadczonym jubilera, który może pomóc w poszukiwaniu Old European-cut pierścień, który najlepiej pasuje do Ciebie. 
Jak dbać o swoje Old European Cut

Innym elementem, aby pamiętać przy zakupie starego europejskiego cięcia diamentu jest stopień girdle. „Jest to krawędź diamentu pomiędzy koroną (górna część diamentu) a pawilonem (dolna część diamentu)” – mówi Zhang. „Jest to obszar najbardziej prawdopodobne, aby dostać chipped. Jeśli gatunek jest wyjątkowo cienki może być szansa, że możesz łatwo wyszczerbić kamień podczas noszenia.”

Brylanty staroeuropejskie vs. okrągłe brylanty

Choć podobne w wyglądzie, istnieją pewne kluczowe różnice między tymi dwoma, które warto zauważyć.

Staroeuropejskie diamenty zostały oszlifowane dla koloru, podczas gdy okrągłe brylanty są oszlifowane dla blasku. Jak również, korona jest wyższa niż na okrągłych brylantów i głębokość pawilonu jest głębsza, zbyt. Ponieważ stare europejskie diamenty cięte były ręcznie, nierzadko można znaleźć drobne nieregularności w kształcie lub niedoskonałą symetrię (co w zależności od tego, kogo zapytasz, może dodać uroku kamieniowi vintage). Spiczasta końcówka na dole okrągłych brylantów jest również brakująca w starych europejskich szlifach diamentowych, ponieważ kończą się one otwartą kuwetą.

Historia Old European Cut

„Te kamienie zostały wzięte z surowego i zostały zmierzone, przecięte i pocięte ręcznie,” projektant Ashley Zhang mówi Brides. „Podczas większości tego czasu, światło świec było głównym źródłem światła w użyciu, więc diamenty były cięte, aby zmaksymalizować ich blask dla tego typu oświetlenia”. 

Stare europejskie diamenty były popularne w okresie wiktoriańskim, edwardiańskim i Art Deco i poprzedzają popularne okrągłe brylanty dzisiejszych czasów.

A teraz, sprawdź te piękne zaangażowania pierścienie z Old European cięcia diamentów.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne