Ślub z sequelem: Co to jest i jak zaplanować dwie wyjątkowe ceremonie

Pandemia koronawirusa przesunęła, przechyliła, a czasem drastycznie zmieniła plany ślubne tak wielu par w ostatnim roku i w nadchodzących latach. Zmieniła krajobraz branży ślubnej, sposób jej funkcjonowania oraz to, w jaki sposób może ona funkcjonować w przyszłości. 

Poznaj eksperta

Ale jeśli jest jedna srebrna podszewka, która wyszła z tej nieprzewidzianej, jedynej w swoim rodzaju okoliczności, jeśli chodzi o śluby, to jest nią bez wątpienia ślub sequel. Jest to zasadniczo druga ceremonia i uroczystość ślubna, która odbywa się po znacznie mniejszym lub mikro ślubie w dniu lub w pobliżu pierwotnie planowanej daty ślubu pary. 

Co to jest ślub sekwencyjny?

Ślub w sequelu pozwala parze na legalne zawarcie związku małżeńskiego teraz i odłożenie pierwotnie planowanej uroczystości na czas, kiedy jest to bezpieczne dla dużych grup, wyjaśnia Alison Szleifer, współzałożycielka Two Kindred Event Planners w Nowym Jorku. „Dzięki temu pary mogą świętować ten radosny moment już teraz, a jednocześnie mają na co czekać w przyszłości” – mówi. „Wiele z naszych par znalazło nawet, że intymna ceremonia jest bardziej znacząca niż oczekiwano i są wdzięczni za możliwość posiadania wielu okazji do świętowania”.

Kto powinien rozważyć Sequel Wedding? 

Jest wiele rzeczy, które pary powinny rozważyć przy podejmowaniu decyzji, czy wziąć ślub wcześniej czy później. I, dla wielu par, pomysł przesunięcia ślubu o rok lub więcej wkracza w wiele innych ich planów życiowych, takich jak zakup domu i założenie rodziny. „Jeśli wstrzymywaliście się z organizacją ślubu z powodu COVID-19, ale wiecie, że bez niego nie możecie ruszyć do przodu ze swoim życiem, to koniecznie zorganizujcie teraz mikroślub, a później ślub w sequelu” – radzi Danielle Rothweiler, wedding planner i właścicielka Rothweiler Event Design w Veronie, w stanie New Jersey.

Jak zorganizować kolejny ślub

Jeśli zarezerwowaliście już dostawców, w tym wedding plannera, prawdopodobnie macie szczęście. Większość profesjonalistów ślubnych jest gotowa i chętna do przekazania depozytów, aby pary mogły wykorzystać te pieniądze na mikro ślub lub na przyszły kolejny ślub – zauważa Guerdy Abraira, stylistka imprez i wedding planner z Miami.

Nawiąż kontakt z dostawcami

Zacznij od dotarcia do każdego z zarezerwowanych sprzedawców i poznaj ich politykę przesunięcia terminu, aby upewnić się, że nie stracisz na żadnych depozytach. Stamtąd, Szleifer zaleca podjęcie decyzji, które z tych już zarezerwowanych usług można użyć w kierunku pierwszego wydarzenia, a które są najlepiej zapisane do ślubu sequel. „Jeśli zdecydujesz się korzystać z tych samych dostawców dla obu wydarzeń, będą one prawdopodobnie o wiele bardziej elastyczne z zastosowaniem dolarów, jak chcesz, a nawet dając lepszą cenę dla mniejszej imprezy,” mówi. 

Stwórz listy gości na każdą imprezę

Ślub w sequelu może obejmować oryginalną listę gości, a wcześniejsza ceremonia może być tylko dla bliskich przyjaciół i rodziny – ale podjęcie jasnej decyzji w obu przypadkach jest kluczowe. „Rodzina może być bardzo wyczulona na punkcie uczestnictwa w wielu wydarzeniach, więc upewnij się, że lista gości uwzględnia całą dynamikę rodziny i że najbliższe rodziny nie mają nic przeciwko podziałowi każdej listy” – dodaje Szleifer. 

Powiadom swoich gości

Po załatwieniu wszystkich spraw związanych z dostawcami, nadszedł czas, aby powiadomić gości o wszystkich zmianach – zarówno o większej liście gości na weselu sequela, jak i bardziej kameralnej liście gości zarezerwowanej na mniejszą ceremonię. „Jest to ogólna zasada, ale szczególnie ważna w tym okresie. Goście są bardzo wdzięczni za to, że są na bieżąco informowani o Waszych planach, oczekiwaniach i sposobie komunikacji z nimi” – mówi Szleifer. „Użyj swojej ślubnej strony internetowej jako sposobu na łatwą komunikację z ogólnymi gośćmi, a do kameralnej listy gości dotrzyj osobno w sprawie informacji dotyczących pierwotnego, teraz mniejszego wydarzenia”. 

Zastanów się, jak chcesz, aby Twoje sequelowe wesele się różniło

Jeśli chodzi o planowanie swojego kolejnego ślubu, pomocne może być odróżnienie go od pierwszego ślubu. „Jeśli jeden z nich jest religijny, upewnij się i potwierdź, czy będzie to również obejmować twoje legalne małżeństwo, czy będziesz musiał zająć się tym osobno” – mówi Szleifer. Przy wyborze ceremoniarzy, radzi, aby zastanowić się nad tym, jak sprawić, by każda ceremonia była inna i na swój sposób znacząca. 

Zastanówcie się również, co jest dla Was najważniejsze przy planowaniu dwóch oddzielnych ceremonii. Tory Smith ze Smith + James Events w Los Angeles sugeruje, aby zachować serdeczne, łzawe śluby na mniejszą ceremonię w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, a epicką imprezę taneczną na kolejne wesele, kiedy będziecie mogli przyjąć więcej gości. „Może przy kolejnym ślubie ceremonia będzie krótsza, dzięki czemu będziecie mieli więcej czasu, aby naprawdę cieszyć się imprezą” – dodaje.

Zaangażuj się w pomysł 

Zmiana ślubu w jakimkolwiek zakresie jest trudną rzeczą do zrobienia, więc nie jest niespodzianką, jeśli czujesz się zaniepokojona lub niepewna co do tego, czy uda Ci się to zrobić.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne