SAS & Coaching Rozwodowy w Financial Times

Minęły dni muddling przez rozwód sam, ciągnąc razem informacji, krzyżując palce i mając nadzieję, że to okaże się w porządku. Coraz więcej osób szuka przewodnika i przemyślane podejście do rozwiązania ich relacji.

Krzyczeliśmy o tym z dachów … szeptaliśmy to ludziom do ucha:

Nikt nie musi przechodzić przez rozwód sam i wstydzić się, gdy istnieją zasoby, które zapewniają wsparcie i edukację dla odbudowy swojego życia.

Dziękuję, Financial Times, za mówienie o nas i „coaching rozwodowy”, a do dwóch milionów czytelników.

Jako instytucja i postępowanie prawne, rozwód ma skomplikowaną historię, a zmiany w procesie były notorycznie powolne.  W samych Stanach Zjednoczonych potrzeba było 41 lat, aby wszystkie pięćdziesiąt stanów zaoferowało opcję rozwodu „bez orzekania o winie”. W 1969 roku na czele tego ruchu stanęła Kalifornia, ale dopiero w 2010 roku ostatni stan, Nowy Jork, poszedł w jej ślady. Przedtem pary były zmuszone pozywać się nawzajem za przewinienia – z bardzo konkretnych i okropnych powodów, aby zakończyć małżeństwo.  Dziś jesteśmy wreszcie w bardziej zliberalizowanym miejscu, gdzie wszyscy możemy się zgodzić, że często wina nie leży po stronie tylko jednej osoby i że nikt nie powinien być zmuszany do pozostawania w nieszczęśliwym związku.

Dzięki rosnącej uwagi w mediach (The New York Times i Porter Magazine) nowsze zasoby rozwodowe pojawiają się na pierwszym planie, a społeczeństwo dowiaduje się, że tradycyjna metoda – spotkanie z jednym prawnikiem, aby poruszać się po całym procesie rozwodowym – jest coraz bardziej przestarzała i niekoniecznie najlepsze podejście. W swoim kawałku, „Ready wstrząsnąć Break Up Blues”, reporter FT Emma Jacobs omawia coaching rozwodowy w szczególności jako sposób na wybór odpowiedniego rodzaju porady prawnej oraz do radzenia sobie z niezliczonych problemów, które pojawiają się wraz z tą dużą zmianą życia.

Dubbing coaching rozwodowy „nowy przemysł poświęcony pomocy mężów i żon nawigować ich sposób wyjścia z małżeństwa”, Jacobs podkreśla niektóre z unikalnych wyzwań, które stoją przed tymi, którzy rozwodzą się. Istnieje potrzeba podejmowania ogromnych decyzji, a mimo to ludzie są często „sparaliżowani ogromem stojącego przed nimi zadania, pojawiającego się w emocjonalnym czasie”, podczas gdy są tacy, którzy „czują się zaniepokojeni, że nie poradzą sobie bez współmałżonka”. Istnieją pytania finansowe i długoterminowe implikacje decyzji, których wielu ludzi nie rozumie.  W grę wchodzi też jednostka rodzinna.  Jak powiedzą swoim dzieciom, że wszystko się zmieni?

To prawda, rozwód jest skomplikowany.  Zbyt wiele dzieje się naraz. Trzeba przejść przez skomplikowany proces prawny, rozwiązać problemy praktyczne i logistyczne, uporządkować informacje finansowe – nie wspominając o tym, że cały obraz jest przesycony boleśnie mieszanymi emocjami, bólem serca i stratą.

Zmagając się z własnymi rozwodami jako samotne kobiety, w SAS uważamy, że proces ten jest czymś więcej niż tylko jedną osobą, która powinna próbować sobie z nim poradzić.  Z tego powodu stworzyliśmy usługi, które skupiają się na coachingu i rozwodzie partnerskim.  Kiedy przeżywasz kryzys i jesteś pod wpływem emocji, wiemy, że bardzo ważne jest, aby mieć kogoś, kto może działać jako mentor, doradca, zasób i siatka bezpieczeństwa w tym burzliwym czasie. Jest to proces, który wymaga podjęcia bardzo ważnych decyzji z poważnymi długoterminowymi konsekwencjami.  Jednak, jeśli zapytać kogoś, kto przechodzi przez rozwód teraz, czy czuje się w stanie podjąć rozsądne decyzje, usłyszysz zdecydowane „nie” w odpowiedzi.  Podejście Partnered Rozwód zapewnia, że klient ma kogoś u jej boku, aby przynieść perspektywę, jasność, świadomość kosztów i obiektywizm do sytuacji.  Tak zakotwiczona, może zacząć podejmować świadome decyzje, które pomogą jej przejąć kontrolę i odbudować swoje życie.

Aby przeczytać cały artykuł „Ready to Shake Up the Break Up Blues”, możesz odwiedzić Financial Times tutaj.  Należy pamiętać, że może być wymagana subskrypcja.

Od 2012 r. SAS dla Kobiet jest w całości poświęcony nieoczekiwanym wyzwaniom, przed którymi stają kobiety rozważające rozwód i poruszające się po doświadczeniu rozwodu i jego zagmatwanych następstwach. SAS oferuje kobietom sześć BEZPŁATNYCH miesięcy coachingu e-mailowego, planów działania, list kontrolnych i strategii wsparcia dla Ciebie i Twojej przyszłości. Dołącz do naszego plemienia i pozostań w kontakcie.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne