Rzeczywistość rozwodu w Nowym Jorku

Ludzie znają Nowy Jork z jego blichtru, przepychu i zgrzytu. Wszystko jest głośne, przepełnione kofeiną i szybkim tempem. Dla niektórych, którzy doświadczają samotności z tym związanej, może to być uczucie bycia pominiętym, bycia niewystarczającym, bycia kimś innym, kto zawsze ustawia się w kolejce, by cię zastąpić. Ale pomimo tego wszystkiego, lub w odpowiedzi na to, Nowojorczycy są równie znani z bycia twardymi i pozornie nietykalnymi. Nawet jeśli chodzi o romanse. Romans w nowojorskim stylu jest często przesadzony lub dziwaczny, to rodzaj miłości, która zwala z nóg. Pomyśl o Carrie i Mr. Big. Harry i Sally. Jane Fonda i Robert Redford w „Barefoot in the Park”. To rodzaj romansu, o którym piszą piosenki miłosne. Dopóki nie jest. Ale rozwód w Nowym Jorku? Cóż, w większości naszych umysłów, rozstania są równie filmowe. Przypomnijmy sobie niechlujne sceny z „Real Housewives of New York”, albo samorodki plotek przekazywane prywatnie szeptem, a potem rozpryskiwane na Page Six, aby każdy mógł je zobaczyć.

Jednak, dla wszystkich tych klisz, w rzeczywistości, rozwód w stanie Nowy Jork jest o wiele bardziej przyziemne niż jakikolwiek obraz masz w swoim umyśle. W rzeczywistości, według Center for Disease Control, wskaźnik rozwodów w Nowym Jorku w 2011 roku wynosił 2,9 na każde 1000 mieszkańców. To jest niższy wskaźnik niż w większości stanów w kraju!

Oczywiście, kiedy rozwód przydarza się nam, nie musi to być dosłowny koniec świata, abyśmy czuli, że to koniec naszego. Twój rozwód może być kompletnym szokiem, lub może wydawać się, że zbliża się od dawna. Tak czy inaczej, to wszystko może wydawać się surrealistyczne, jakbyś miał doświadczenie poza ciałem. Jakże chciałbyś, żeby to był tylko film! A przecież to jest twoje życie. Rozwodzisz się. I przez cały czas trwania rozwodu, niespodzianki mogą się pojawiać, wydobywając z Ciebie najgorsze i najlepsze cechy.

Możesz nie czuć się tak bardzo jak Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw w Sex and the City – młoda, kolorowa i gotowa do podjęcia świata – jak Sarah Jessica Parker w HBO’s Divorce, trochę zmęczony i zły, uczucie nudne wokół krawędzi, ale szuka powodów do nadziei.

Jeśli to ty, jeśli jesteś zrobione rozważa rozwód lub miał rozwód zmuszony na ciebie, to tutaj jest elementarz podkreślając, czego się spodziewać przy rozwodzie w Nowym Jorku.

Prawo rozwodowe w Nowym Jorku

W Nowym Jorku, istnieją dwa rodzaje rozwodów, sporne rozwodu i bezsporne rozwodu.

W bezspornym rozwodzie, najbardziej bezproblemowym podejściu, ty i twój mąż zgadzacie się co do potrzeby rozwodu i wierzysz, że dojdziecie do porozumienia w sprawie podziału majątku i opieki nad dziećmi. Na własną rękę lub z pomocą prawników lub mediatora, Ty i Twój mąż dochodzicie do porozumienia we wszystkim i nie potrzebujecie, aby sąd angażował się w podział majątku lub podejmował decyzje o alimentach dla małżonków, dzieci lub opiece nad nimi.

Zazwyczaj rozwód bezsporny szybciej przechodzi przez system. Jest mniej skomplikowany i mniej kosztowny. Prawdopodobnie nigdy nie postawisz stopy na sali sądowej w przypadku rozwodu bezspornego.

W przypadku rozwodu spornego, Ty i Twój mąż nie zgadzacie się co do żadnej z tych rzeczy lub wszystkich. (Halo, twoje małżeństwo?) Jeśli są nieporozumienia, a często są, prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy prawnej profesjonalisty (ów), aby je rozwiązać. Im bardziej intensywne nieporozumienia, tym bardziej kosztowny może stać się proces i tym większe ryzyko, że trzeba iść do sądu, aby sędzia zdecydować.

Wiele par rozpocznie proces spornego rozwodu, a następnie, przed procesem, osiągnąć porozumienie. To jest ugoda.

Jednak dzięki Internetowi coraz bardziej popularne staje się rozważenie rozwodu Pro Se lub DIY, a tym samym wyeliminowanie kosztów prawników. Pary, które robią to z powodzeniem, są parami, które prawie zawsze są w zgodzie. (Hmmm.) Przeprowadzają oni rozwód bezsporny.

Zadaj sobie pytanie:

Czy ty i twój mąż naprawdę zgadzacie się co do wszystkiego?
Jakie są najważniejsze kwestie?
Czy rozumiecie finanse?
Czy rozumiecie alimenty dla małżonków?
Co z alimentami na dziecko?
Jakie są Twoje opcje dla ustaleń dotyczących opieki nad dzieckiem?
Jak zamierzasz poradzić sobie z długami? Czyje długi są czyje?

Z naszego doświadczenia wynika, że większość kobiet nie wie tych rzeczy, podobnie jak ich mężowie – ale pomysł zaoszczędzenia pieniędzy na opłaty prawne (lub bycie zastraszonym w procesie DIY) zaślepia ich od dowiedzenia się, do czego są uprawnieni przez prawo. Jest taki zwrot, „Nie wiesz, czego nie wiesz,” i nie może być bardziej trafnie wykorzystane do tego scenariusza.

Jak możesz podzielić się rzeczami, jeśli nie rozumiesz, co dzielisz – na przykład finanse (czy jesteś świadomy ich długoterminowych implikacji podatkowych?) Lub co zmienna negocjowana przyniesie Ci więcej korzyści w dłuższej perspektywie? Potrzebujesz informacji zwrotnej od kogoś, kto jest ekspertem w Twojej sytuacji.

W skrócie, zalecamy NIE rozważać podejścia DIY lub online, chyba że nie masz dzieci, nie ma długów i niewiele lub żadnych aktywów, a małżeństwo nie było przez bardzo długi czas. A jeśli zdecydujesz się na model DIY, zachęcamy do prywatnej konsultacji z prawnikiem.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne