Rodzicielstwo przez rozwód: Używanie narkotyków, testowanie na obecność narkotyków i sąd rodzinny

Rozwód nie jest łatwy, a proces ten może być jeszcze trudniejszy, gdy sprawa dotyczy nieletnich dzieci. Kiedy emocje są gorące, każde z rodziców może walczyć o swoją pozycję, próbując zdobyć przewagę w kwestii opieki nad dzieckiem i jego odwiedzin. W niektórych sytuacjach jedno z nich może oskarżyć drugie o zażywanie narkotyków – niezależnie od tego, czy jest to prawda. Z tendencjami pokazującymi, że około 1 na 10 Amerykanów używało narkotyków w ciągu ostatnich trzydziestu dni, sąd z pewnością zwróci na to uwagę.

Gdy kwestia ta zostanie podniesiona, może to mieć poważne konsekwencje dla sprawy rozwodowej. Dlatego przegląd używania narkotyków i testów w sprawach rozwodowych może być przydatny.

Ogólnie rzecz biorąc, sądy są zaniepokojone używaniem narkotyków przez rodzica w rozwodzie, ponieważ wpływa to na ustalenia dotyczące opieki nad dzieckiem i odwiedzin. Większość stanów USA wymaga od sędziego, aby przy podejmowaniu tych decyzji kierował się dobrem dziecka. Używanie i nadużywanie substancji jest jednym z czynników, które sąd weźmie pod uwagę.

Konkretnie, używanie narkotyków wpływa na decyzję sędziego w sprawie opieki nad dzieckiem i wizytacji w trzech obszarach:

1. Zdolność do podejmowania odpowiedzialnych decyzji w sprawie wychowania dziecka

Rodzice muszą podejmować decyzje dotyczące ważnych aspektów dziecka, takich jak edukacja, zajęcia pozalekcyjne, religia, opieka zdrowotna i inne. Jest to wspólna odpowiedzialność, gdy rodzina mieszka pod jednym dachem, a wiele sądów będzie kontynuować to ustalenie przy zarządzaniu wspólnej opieki nad dzieckiem.

Jednak na zdolność rodzica do podejmowania odpowiedzialnych decyzji w tych obszarach ma wpływ zażywanie narkotyków. Sędzia może nie chcieć zezwolić na wspólne podejmowanie decyzji i przyznać władzę drugiemu rodzicowi.

2. Obowiązki podczas czasu rodzicielstwa

Wizytacja jest również kluczowym czynnikiem przy rozwodzie, a sąd zazwyczaj zezwala na w większości równy czas rodzicielstwa między stronami. Większość sędziów uznaje, że najlepsze interesy dziecka są obsługiwane przez posiadanie relacji z obojgiem rodziców.

Kiedy rodzic korzysta z prawa do odwiedzin, jest on lub ona w 100 procentach odpowiedzialny za opiekę, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dziecka. Używanie narkotyków koliduje z tymi obowiązkami, ponieważ wpływa na użytkownika fizycznie, emocjonalnie i poznawczo. Sędzia może odmówić równych odwiedzin lub może wymagać nadzorowanych wizyt tylko. W skrajnych sytuacjach sąd może nawet odmówić czasu rodzicielstwa całkowicie, ponieważ rodzic nie może być zaufany, aby zapewnić właściwą opiekę.

3. Obawy logistyczne

W mniejszym stopniu, zażywanie narkotyków może wpłynąć na decyzję sądu w sprawie opieki i wizytacji z powodu kwestii logistycznych. Rodzic, który jest pod wpływem substancji kontrolowanych nie może legalnie prowadzić samochodu, co może prowadzić do zakłóceń w harmonogramie czasu rodzicielstwa i działalności dziecka. Dziecko może przegapić sport, szkołę, wydarzenia społeczne i inne okazje, ponieważ rodzic jest zbyt upośledzony, aby prowadzić pojazd – nie wspominając o stwarzaniu poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Nie ma prawnego wymogu, że rodzice automatycznie być testowane na narkotyki z każdej sprawy rozwodowej, która obejmuje nieletnie dzieci. Kwestia ta pojawi się tylko wtedy, gdy jedna strona wprowadza zarzuty nadużywania substancji w odniesieniu do opieki i wizytacji. Zazwyczaj, nie musi być więcej niż tylko oskarżenie. Sędziowie wiedzą, że emocje są podgrzewane w rozwodzie, a strona może zrobić skrajne, przesadzone stwierdzenia w próbie kołysać sądu.

Mimo to, jeśli istnieją możliwe do sprawdzenia fakty, że jeden z rodziców używa narkotyków, sędzia prawdopodobnie zleci mu lub jej poddanie się testom na obecność narkotyków; sędzia może nawet nakazać obojgu rodzicom, jeśli istnieją konkurencyjne zarzuty. Pozytywny wynik testu może mieć wpływ na decyzje dotyczące opieki i odwiedzin, jak wspomniano powyżej.Nawet jeśli sąd jest przekonany, że wspólne rodzicielstwo jest nadal odpowiednim rozwiązaniem, ta osoba może być zobowiązana do poddania się losowemu testowi w sposób ciągły. W tych okolicznościach, pozytywny wynik testu może doprowadzić do modyfikacji opieki nad dzieckiem i/lub jego odwiedzin.

Related: 10 najczęstszych powodów rozwodów.

Nie wszystkie narkotyki są takie same pod względem wpływu na użytkownika, a sędziowie zazwyczaj zdają sobie z tego sprawę.

Sąd prawdopodobnie będzie inaczej patrzył na legalne i nielegalne narkotyki, recepty i leki bez recepty oraz inne czynniki. Ponadto, ponieważ marihuana została zatwierdzona do użytku rekreacyjnego w niektórych stanach, może być mniejszym problemem dla sędziego.

Inne substancje kontrolowane będą bez wątpienia podnieść czerwone flagi w sądzie rozwodowym, jednak. Kokaina może wywołać uzależnienie już po jednym użyciu i może spowodować długotrwałe uszkodzenie mózgu. Heroina powoduje euforię, po której następuje rozległy okres senności i upośledza funkcje umysłowe. Używanie opioidów osiągnęło w USA poziom kryzysu i epidemii, więc możesz być pewien, że będzie to miało wpływ na decyzje dotyczące opieki i odwiedzin.

Zastanawiasz się, czy i jak Twoje dzieci wyzdrowieją? Przeczytaj Czy z dziećmi będzie wszystko w porządku? Długoterminowe skutki rozwodu dla dzieci.

Jeśli zarzuty o zażywanie narkotyków pojawiły się w obrazie Twojego rozwodu, dostępne są zasoby, które pomogą Ci zająć się tą sytuacją. Twój prawnik rozwodowy jest cennym atutem, ale może również skorzystać z zatrzymania coachingu rozwodowego i usługi wsparcia

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne