Radzenie sobie z rozwodem i koronawirusem jako samotna matka

Radzenie sobie z rozwodem jest bardzo trudne, ale radzenie sobie z rozwodem i koronawirusem jako samotna matka, wszystko w tym samym czasie? Wirusem, który zainfekował już ponad milion osób, w rzeczywistości. Cóż, to zupełnie inny poziom trudności. Nie tylko musisz nauczyć się, jak żyć z dziećmi na własną rękę, ale także musisz, no wiesz, dbać o nie.

Choć z pewnością nie będzie to bułka z masłem, jest to jak najbardziej do zrobienia – musisz tylko uwierzyć w siebie i zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby nie pozwolić tym zewnętrznym wydarzeniom wpłynąć na ciebie lub twój stosunek do maluchów w twoim życiu. Jak więc możesz sobie poradzić, gdy masz do czynienia z rozwodem i koronawirusem jako samotna matka? Cóż, oto kilka rzeczy, które mogą pomóc.

Utrzymywanie pozytywnego nastawienia

Powiedzieć, że przechodzenie przez rozwód i pandemię jest trudne to, szczerze mówiąc, ogromne niedopowiedzenie. Ale właśnie w taki sposób znajdujemy się ostatnio przez większość dni: wypowiadając zdania i oglądając wiadomości, które wydają się surrealistyczne i bezprecedensowe. Dla większości z nas, oba te wydarzenia naprawdę są tymi rzeczami. Surrealistyczne. Bezprecedensowe. Zrzucają cały twój świat z kursu i zmuszają cię do życia w nieznanym – nie tylko ciebie, ale i twoje dzieci. Jeśli Twoje dzieci są jeszcze małe, prawdopodobnie nie rozumieją jeszcze, co się dzieje, dlatego bardziej niż kiedykolwiek potrzebują Twojego wsparcia i pozytywnego nastawienia. Musisz przekonać je, że wszystko będzie dobrze, ale przede wszystkim musisz przekonać siebie. Bo naprawdę wszystko będzie dobrze. Nie daj sobie wmówić, że rozwód to koniec świata – oznacza to tylko, że Twoje małżeństwo nie było Ci pisane.

Pamiętaj, aby w każdej negatywnej sytuacji szukać pozytywów. W końcu to samo powiedziałabyś swoim dzieciom, prawda? Kiedy życie daje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.

Spędzanie czasu z dziećmi

To banał, ale to prawda. Na terapii czasami mówią ci, żebyś mówił do siebie, jakbyś był dzieckiem – żebyś traktował siebie z taką łaską i życzliwością. W tej chwili dobrze jest zanurzyć się w tych stereotypach, nosić je jak płaszcz, który można zrzucić, gdy dni staną się nieco mniej ponure. Każda chmura ma swoją srebrną podszewkę. To też minie. Na końcu tunelu jest światełko. Cokolwiek pływa po Twojej łodzi. W tym przypadku, światełkiem może być to, że odkąd pandemia zmusiła władze do zamknięcia szkół i przedszkoli, masz doskonałą okazję, aby spędzić więcej czasu ze swoimi maluchami.

Pandemia kiedyś się skończy, ale więź, którą nawiążesz ze swoimi dziećmi w tych trudnych czasach, będzie trwała całe życie, jeśli będziesz o nią dbał. Może to być niezwykle pomocne w przyszłości, ponieważ według ekspertów z Parent Center Network „rodzic, który jest bliżej swojego dziecka, od razu zauważy, kiedy jego pociecha przechodzi przez problemy, z którymi boryka się współczesne dziecko, takie jak depresja, znęcanie się, a nawet kiedy jest chore, a objawy nie są tak oczywiste.”

Więc zamiast spędzać godziny na nadmiernym myśleniu, dlaczego twoje małżeństwo nie wyszło – coś, co jest teraz poza twoją kontrolą – spędzaj czas ze swoimi dziećmi. Grajcie w gry, obejrzyjcie film, albo przeczytajcie im jakąś historię. Cokolwiek, co sprawi, że ty i one będziecie szczęśliwi. Jeśli chodzi o radzenie sobie z rozwodem i koronawirusem jako samotna matka, zbliżenie się do swoich dzieci może być jedną z najlepszych rad.

Znalezienie nowej pasji

Wiele kobiet, które się rozwodzą, doświadcza niższej samooceny, zwłaszcza gdy ich Ex miał w zwyczaju podejmować wszystkie decyzje związane z pieniędzmi. Nie możesz jednak pozwolić, aby rozwód cię zdołował. Nie chodzi tylko o to, że twoje dzieci cię potrzebują – po prostu świat rzuca na naszą drogę tyle trudności, że nie musimy dokładać sobie dodatkowych zmartwień, obarczając się wstydem. Zamiast płakać nad rozlanym mlekiem, postaraj się poznać „nową siebie”. Przedstawiając się tej nowej osobie, zaproś do niej swoje dzieci.

Podejmij nowe hobby, takie jak malowanie lub gotowanie. Wykorzystaj w sposób kreatywny rzeczy, które masz w domu. Ponieważ pandemia zmusiła wszystkich do pozostania w domu, może się okazać, że masz więcej czasu, aby poświęcić się nowym zainteresowaniom, które zawsze chciałeś odkryć. Ten duch przygody i ciekawość to coś, co przyniesie korzyści twoim dzieciom w późniejszym czasie.

Wybaczanie sobie błędów

Uczenie się, jak być rodzicem na własną rękę (lub uczenie się coparentingu, najlepiej) może być wyzwaniem, dlatego nie należy stawiać sobie nierealistycznych oczekiwań i starać się robić wszystko idealnie. W końcu, kiedy uczysz się, jak coś robić, popełniasz błędy – to część tego procesu. Nie bądź dla siebie zbyt surowa.

Jeśli masz problemy ze swoim Ex, wątpliwości lub potrzebujesz otuchy, pamiętaj, że zawsze masz rodzinę i bliskich przyjaciół, na których możesz się oprzeć. Najczęściej są to osoby, na które możemy liczyć, że będą tam, kiedy tylko będziemy ich potrzebować, czekając z otwartymi ramionami, kiedy będziemy gotowi poprosić o pomoc.

Dbaj nie tylko o swoje zdrowie psychiczne, ale i fizyczne

Powyższe kwestie pomogą Ci zadbać o zdrowie psychiczne w tych trudnych czasach. Ale nie zapominaj, że Twoje zdrowie fizyczne jest równie ważne, zwłaszcza

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne