Powszechna kontrola przeszłości przy zakupie broni palnej przyjęta przez Izbę

Zgodnie z prawem federalnym, aby zakupić broń palną od zarejestrowanych dealerów, musisz przejść sprawdzenie przeszłości. Ale jest kilka wyjątków od tej reguły. Po pierwsze, sprzedaż broni online i na pokazach broni nie zawsze wymagała sprawdzenia przeszłości. A po drugie, jeśli sprawdzenie przeszłości trwało dłużej niż trzy dni, sprzedawca i tak mógł sprzedać broń.

Izba próbowała zlikwidować obie luki w zeszłym tygodniu, wprowadzając dwupartyjną ustawę nakazującą powszechne sprawdzanie przeszłości i wydłużając okres sprawdzania przeszłości z trzech do dziesięciu dni.

Powszechne poparcie?

Bipartisan Background Checks Act of 2019 jest pierwszą od prawie 25 lat próbą wprowadzenia przez Kongres przepisów dotyczących kontroli broni. Wraz z rozszerzeniem sprawdzania przeszłości, zakazałaby ona transferów broni palnej przez osobę, która nie jest licencjonowanym dealerem. Ustawa nie zabrania jednak „prezentów dla członków rodziny i transferów na polowania, strzelanie do celu i samoobronę”. Wymagałoby to również, aby National Instant Criminal Background Check System (NICS) powiadamiał Immigration and Customs Enforcement (ICE), jeśli nieudokumentowany imigrant próbuje kupić broń palną.

Enhanced Background Checks Act of 2019, z drugiej strony, zamknąłby tak zwaną „lukę w Charleston”, odnosząc się do masakry dziewięciu parafian w historycznym kościele Emanuel African Methodist Episcopal Church w Charleston w 2015 roku. Strzelec, Dylann Roof, nie powinien był nigdy otrzymać broni, której użył w strzelaninie (przyznał się do posiadania narkotyków podczas wcześniejszego aresztowania), ale ponieważ sprawdzanie przeszłości trwało dłużej niż trzy dni, sklep z bronią był w stanie sfinalizować sprzedaż.

Dwupartyjni w obu izbach?

Obie ustawy zostały przyjęte przez dwupartyjną większość w Izbie w kolejnych dniach w zeszłym tygodniu, ale republikańscy liderzy w Senacie wskazali, że są „mało prawdopodobne”, aby rozważyć ustawodawstwo kontroli broni w najbliższym czasie, według CNN. „Pozwolimy Senatowi wykonać ich pracę lub pozwolimy im nie wykonywać ich pracy, cokolwiek im pasuje”, powiedział przedstawiciel Południowej Karoliny Jim Clyburn, który sponsorował ustawodawstwo luki w Charleston. „Nigdy nie zamierzam przestać reprezentować moich wyborców, ponieważ mogą nie dostać od senatu tego, czego chcą”.

Przepisy dotyczące kontroli broni i sprawdzania tła mogą się również różnić w zależności od stanu. Więc sprawdź z lokalnym prawnikiem, aby uzyskać pomoc.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne