Obama planuje rozszerzyć płacę za nadgodziny

Ile godzin tygodniowo pracują Twoi pracownicy? 40? 50? 60? Czy otrzymują oni wynagrodzenie za nadgodziny?

Większość pracowników najemnych nie otrzymuje wynagrodzenia za nadgodziny, ale Prezydent Obama może chcieć to naprawić. Od zeszłego roku, Prezydent nakazał Departamentowi Pracy wdrożenie nowych zasad, aby rozszerzyć płacę za nadgodziny dla milionów pracowników.

Raporty spekulują, że Departament Pracy wkrótce ogłosi swoje nowe proponowane zasady.

Wynagrodzenie za nadgodziny

Fair Labor Standards Act (FLSA) reguluje płacę minimalną, pracę dzieci i wiele innych. Wśród jego wielu przepisów, FLSA daje rządowi federalnemu prawo do regulowania płac za nadgodziny.

Jeśli propozycja przejdzie, miliony pracowników, którzy zarabiają więcej niż 455 dolarów, ale mniej niż nowy poziom progu na tydzień będzie kwalifikować się do nadgodzin.

Opór

Nie jest zaskoczeniem, że wielu Republikanów jest niezadowolonych z propozycji. Niektórzy uważają, że wyższy próg zniszczy miejsca pracy i położy kres biznesowi. Marszałek Izby John A. Boehner twierdzi, że nowa polityka spowoduje, że pracodawcy będą redukować godziny pracy i utrudni ludziom znalezienie zatrudnienia.

Jednak Kalifornia ustaliła swój próg wynagrodzenia za nadgodziny na 640 dolarów, a Nowy Jork na 600 dolarów tygodniowo. W 2016 roku limity w obu stanach mają wzrosnąć odpowiednio do 800 i 675 dolarów. Niebo się nie zawaliło. Świat się nie skończył. Nie było jeszcze masowych zwolnień i gwałtownego wzrostu bezrobocia spowodowanego wyższymi limitami.

Jeśli i kiedy propozycja prezydenta Obamy dotycząca płac za nadgodziny wejdzie w życie, skonsultuj się z doświadczonym prawnikiem biznesowym, aby zapewnić, że Twoja firma jest zgodna z prawem.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne