Czy mogę zwolnić pracownika za odmowę pracy w nadgodzinach?

Pracownicy teoretycznie powinni uwielbiać nadgodziny. Za tę samą ilość pracy dostają półtora lub nawet dwa razy tyle.

Jednakże, ludzie mają życie poza pracą, więc nawet najbardziej lojalni pracownicy mogą się wahać, czy zobowiązać się do dodatkowej pracy. Jeśli pracownik odmawia pracy ponad standardowe osiem godzin dziennie, czy masz jakieś wyjście?

Czy możesz zwolnić pracownika, który odmawia pracy w nadgodzinach?

Zatrudnienie na zasadzie dobrowolności

Krótka odpowiedź brzmi, że tak, możesz zwolnić pracownika za odmowę pracy w nadgodzinach. Tak długo, jak powód zwolnienia pracownika nie jest dyskryminujący lub odwetowe jako zakazane przez prawo, „at-will employment” oznacza, że można zwolnić pracownika w dowolnym momencie z dowolnego powodu.

W większości przypadków, jesteś w ramach swoich praw, aby zwolnić pracownika za odmowę pracy w nadgodzinach. Jak to jednak zawsze bywa w sprawach prawnych, istnieją pewne wyjątki.

Pracownicy służby zdrowia w New Jersey

New Jersey’s obowiązkowe ograniczenia nadgodzin dla zakładów opieki zdrowotnej zakazać wymagające niektórych pracowników do pracy więcej niż 40 godzin tygodniowo wbrew ich woli. Jeśli potrzebujesz pracowników do pracy w nadgodzinach, musisz najpierw postarać się o wolontariuszy, którzy wypełnią dodatkowe godziny.

Objęci ubezpieczeniem pracodawcy mogą wymagać od pracowników pracy w nadgodzinach wbrew ich woli tylko w ostateczności, w nieprzewidzianych nagłych przypadkach, i musisz pozwolić pracownikom na pracę do jednej godziny, aby zorganizować opiekę nad dziećmi, starszymi lub niepełnosprawnymi członkami rodziny, zanim będą musieli zgłosić się do pracy.

Pierwsze naruszenie tego prawa jest karane grzywną w wysokości 100-1,000 dolarów i pozbawienia wolności 10-100 dni.

Kalifornia jeden dzień odpoczynku zasady

Kalifornia nie ma prawa ograniczającego nadgodziny. Jednak sekcje 551 i 552 California Labor Code wymagają od pracodawców, aby dać pracownikom jeden dzień odpoczynku za każde sześć dni przepracowanych w okresie czterech tygodni.

Utrzymanie nadgodziny legalne

Chyba że pracownicy mają umowę, która ogranicza liczbę godzin nadliczbowych muszą pracować, można wymagać tyle nadgodzin, jak chcesz.

Tylko upewnij się, aby być zgodne z wszystkimi przepisami dotyczącymi płacenia za nadgodziny. Prawo federalne wymaga, aby płacić za nadgodziny, jeśli pracownik pracuje więcej niż 40 godzin tygodniowo. Jednak niektóre stany, takie jak Kalifornia, również wymagają, aby zapłacić za nadgodziny, jeśli pracownik pracuje więcej niż osiem godzin dziennie.

Podczas gdy praca pracownika przez 24 godziny na dobę może być kusząca, pamiętaj, że zmęczeni pracownicy są bardziej podatni na kontuzje. Jeśli Twoi pracownicy ulegają wypadkom, ponieważ są wyczerpani, możesz stanąć w obliczu ogromnego rachunku za odszkodowanie pracownicze.

Jeśli potrzebujesz pomocy w innych kwestiach związanych z prawem pracy, skonsultuj się z doświadczonym prawnikiem biznesowym, aby uzyskać pomoc.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Inne